Pod 7 kilo, náš tým

Štěpán Trojánek Spoluzakladatel Pod 7 kilo

Štěpán Trojánek, zakladatel Pod 7 kilo.

Role v Pod 7 kilo: Jsem zodpovědný za výběr sortimentu a koordinaci týmových aktivit. Na obojí kladu vysoké nároky, čímž činím svoje kolegy každý den šťastnými.

Nejoblíbenější země: Tchaj-wan

Nejoblíbenější dopravní prostředek: letadlo

Nejoblíbenější produktskládací lahev Platypus

Cestovatelská diagnóza: Láska k cestovatelským vychytávkám a nenávist k těžkým zavazadlům mě dovedla k založení Pod 7 kilo s dlouholetým kamarádem Romanem. Miluju objevování všeho druhu, ať už jsou to skryté vodopády na vzdálených koncích naší planety nebo malebná zákoutí českých měst s překvapením v podobě útulného obchůdku nebo místní restaurace se skvělým jídlem. Cesty plánuji s minimálním předstihem a užívám si na nich pocit svobody a možnost nechat se zavát někam náhodně osudem. Snažím se nespěchat a nenechat se spoutat představou o „povinných aktivitách“ na daném místě.

Roman Sušanka Spoluzakladatel Pod 7 kilo

Roman Sušanka, zakladatel Pod 7 kilo.

Role v Pod 7 kilo: Od doby, kdy jsme nápadu kamaráda Štěpána společně dali konkrétní formu v podobě Pod 7 kilo, jsem u nás přičichl snad ke všem činnostem, jež jsou možné i nemožné. Přesto mě po většinu času doprovázely stálice – grafika a design, které mám v současnosti na starost spolu s rozvojem eshopu.

Nejoblíbenější země: planeta Země

Nejoblíbenější dopravní prostředek: vlak, nohy

Nejoblíbenější produkt: spací pytel Cumulus Lite Line 300

Cestovatelská diagnóza: Cesty do přírody jsou pro mě nutností. Stejně jako lehký batoh z většiny naplněný jídlem, které na čerstvém vzduchu a při pěkném výhledu chutná tak nějak lépe. Svoboda, poznávání, synchronizace biorytmů a obdivování nepoznaných krás jsou tím, co mě táhne k převážně toulavému a požitkářskému způsobu cestování.

Vít Jindra

Vít Jindra, model a vedoucí prodejny Pod 7 kilo.Role v Pod 7 kilo:  Na starosti mám kamennou prodejnu a partnerský program. Především jsem ale ředitelem festivalového stánku. Sem tam jsem také vidět na našich sociálních sítích v roli modela.

Nejoblíbenější země: Česko

Nejoblíbenější dopravní prostředek: nohy, kolo, vlak, Millennium Falcon

Nejoblíbenější produktpřikrývka Cumulus Quilt 250

Cestovatelská diagnóza: Při svých cestách využívám vše, co jsem se za svůj život naučil. Chodím. Jezdím na kole. Lezu na skály nebo na led. Válím se. Do měst se vydávám především za architekturou, výtvarným uměním a poznáváním místních přes Couchsurfing. K Pod 7 kilo mě přivedla moje kamarádka a naše testerka Viktorka. Stalo se tak v pozdních nočních hodinách v naší oblíbené občerstvovací stanici a dodnes se divím, že jsem byl ještě schopný učinit tak dobré rozhodnutí.

Bára Fialová Fijalka.cz

Bára Fialová, markeťačka.Role v Pod 7 kilo: Od března nově tahám za nitky marketingu a mám na starosti focení našeho modela Vítka a modelky Kačky.

Nejoblíbenější země: Nový Zéland

Nejoblíbenější dopravní prostředek: campervan, nohy

Nejoblíbenější produkt: merino triko Icebreaker

Cestovatelská diagnóza: Se svým foťákem a batohem se nejradši toulám přírodou, kde nepotkám tolik lidí. Cestovala jsem rok po Novém Zélandu, žila rok v Německu nebo jsem pár měsíců v zimě pracovala na farmě na zmrzlém ostrově Kimitoo ve Finsku. Snažím se sbírat zážitky a na cestách poznávat nové lidi, než hromadit věci, které nepotřebuji (to mě naučil hlavně život v autě). Věřím, že náš život je o      objevování a poznávání a každému bych přála, aby občas opustil svou komfortní zónu. Stojí to za to, fakt! Zážitky z cest sepisuji na svůj web Fijalka.cz.

Filip Sloboda

Filip Sloboda, nákupčí.Role v Pod 7 kilo: Mým úkolem je dohlédnout na to, aby bylo všeho dostatek. Co chybí, to doplním a čeho je dost, to jen hlídám. A když něco chybí, určitě to je na cestě.

Nejoblíbenější země: Česká republika

Nejoblíbenější dopravní prostředek: moje nohy

Nejoblíbenější produkt: batoh Osprey Talon 44l

Cestovatelská diagnóza: Nejraději poznávám krásy naší země, které objevuji po svých formou treků a vandrů a občas na kole. Do batohu hodím pár věcí na spaní, hromadu jídla a můžu kráčet za dobrodružstvím.

Kačka Šafářová

Kačka Pod 7 kilo mudstomper

Role v Pod 7 kilo: Šéf sociálních sítí, posila modela Vítka a svačinář.

Nejoblíbenější země: Itálie, Kyrgyzstán

Nejoblíbenější dopravní prostředek: loď, nohy

Nejoblíbenější produkt: Skládací konvice Sea to Summit X-Pot Kettle

Cestovatelská diagnóza: Dřív jednám, než myslím. Když přede mnou stojí hora, vylezu na vrchol, když spousta vody, skočím do ní. Skoro dva roky jsem žila v číně, tři měsíce jsem sólo cestovala po Kyrgyzstánu a teď se vydávám na dráhu digitálního nomáda. Vystačím si s málem, ať už šplhám po skalách nebo se plavím pod pirátskou vlajkou. Mou superschopností je uvařit z ničeho, s balíčkem těstovin nasytím zástupy hladových. Jsem aktivní na instagramu jako kacka_the_mudstomper.

Nina Beznosková

Nina Beznosková, prodejna

Role v Pod 7 kilo: Jsem posilou na prodejně

Nejoblíbenější země: ČR, Německo

Nejoblíbenější dopravní prostředek: nohy a vlak

Nejoblíbenější produkt: Spací pytel Cumulus X-Lite 300

Cestovatelská diagnóza: Nejraději cestuji po vlastních nohou a po vlastní ose. Zastavím se tam, kde je krásně. Kochám se krajinou, architekturou anebo jen tak pozoruji lidi a poznávám jejich kulturu. S kamarádkou obcházíme hranice jako dva vandráci. S rodinou a se psama vyrážíme autem po krásách Evropy.

Adam Slobodzian

Adam Slobodzian, prodejna

Role v Pod 7 kilo: Od června pečuji na prodejně o zákazníky

Nejoblíbenější země: Evropa

Nejoblíbenější dopravní prostředek: nohy, kolo, loď

Nejoblíbenější produkt: Skládací lahev Platypus

Cestovatelská diagnóza: Cestování je pro mne nezbytností, pomocí které neustále poznávám sám sebe. Rád se ztrácím v přírodě i ve městech a objevuji jejich na první pohled skrytá zákoutí. Dokážu být celý den na nohou, ale také ho i prolenošit houpáním v hamace:) Věřím, že méně je často více a pocit svobody s lehkým batohem na zádech je k nezaplacení.

Naši ambasadoři

Viktorka Rys | Viktorčina Cesta tam

Viktorka rys, testerka Pod 7 kilo.Role v Pod 7 kilo: Pro Pod 7 kilo testuji vybavení.

Nejoblíbenější země: hornatá

Nejoblíbenější dopravní prostředek: vlastní tělo

Nejoblíbenější produkt: přístřešek Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho

Cestovatelská diagnóza: Ráda cestuji nalehko, nízkonákladově a bez letadel. Specializuji se na dálkové treky, zejména na off-trail hiking (plánování vlastních tras podle topografických map). Přešla jsem pěšky např. přes Karpatský oblouk ze Zlína do rumunského Banátu nebo Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. V rámci své záliby v mikrodobrodružstvích jsem cestovala do Itálie v přestrojení za muže, nebo jsem se vydala po řece na nafukovacím lehátku. Na cestách vyhledávám dobrovolnické projekty, filmuju, fotím a testuji vybavení, o kterém píšu na svém webu Wanderingthere.net.

Kuba Šolc | Kubojovy cesty

Kuboj Kuba Šolc, tester Pod 7 kilo

Role v Pod 7 kilo: Pro Pod 7 kilo testuji ultralehké vybavení na treky.

Nejoblíbenější země: Černá Hora

Nejoblíbenější dopravní prostředek: nohy

Nejoblíbenější produkt: Přístřešek Gossamer Gear The One

Cestovatelská diagnóza: Nejčastěji cestuju pěšky a do hor, mám rád fyzickou geografii, vodní toky a ultralehkou výbavu. Již od roku 2017, kdy jsem sám přešel švédský trail Kungsleden, abych si ověřil známý výrok “Happiness is only real when shared”, se pravidelně vydávám na dlouhé přechody hor a píšu blog kubojovycesty.cz. Mám za sebou již řadu evropských dálkových treků, ze kterých se pokaždé vracím plný života a energie. Dlouhé treky mi ukázaly, jak svobodný můžu na světě být, a že doma jsem tam, kde je Cesta. Ke štěstí člověku stačí jen jít, mít čistou mysl a (lehký) batoh na zádech.